Je elektrické podlahové vytápění efektivně?

  • Obecně s izolovaným podlahovým vytápěním od Warmup můžeme dosáhnout 10-15% úspory energie ve srovnání s konvenčním elektrickým vytápěním.
  • Je ještě mnoho nejasností ohledně toho, jaké efektivně může být podlahové vytápění. Rozsah možností úspory energie podlahového vytápění je možné vidět z různých studií, kde jsou uvedeny spotřeby energie mezi méně než 52% a více než 10% než u konvenčních systémů.
  • Úspory energie se liší v závislosti na izolace, způsobu využívání a osobních potřeb obyvatel. Neměli bychom zapomenout ani na náklady za energii.
Rozšířené možnosti zónování, vedou ke zvýšení finanční efektivity
S elektrickým podlahovým vytápěním můžeme kontrolovat každý pokoj zvlášť (pro ústřední topení máme pouze jeden termostat). To vytváří ideální podmínky pro účinnost podlahového vytápění. Termostaty od Warmup můžeme naprogramovat tak, aby teplo bylo jen v místnosti, kde je to potřeba. To má velký přínos, protože nemáme ztrátu energie v místnostech, kde nepotřebujeme vytápění v té době. To také vede k vyšší úrovni komfortu, jak v místnostech které vyžadují méně tepla a mohou mít vlastní teplotní nastavení, což znamená, že místnosti nebudou přehřáté nebo chladné.
Rozdíl v provozních nákladech mezi typickými topnými systémy, jako jsou radiátory a podlahové vytápění se budou lišit podle toho, jaké jsou tepelné vlastnosti vašich domů, věku a účinnost vašeho kotle, nebo tradičního topného systému, váš způsob využívání řídící jednotky a konkrétnímu tarifu zemního plynu a elektřiny. Mnoho variací, neumožnuje nastavit pravidlo.
"To neznamená, že je jen ekologické, ale z ekonomického pohledu je to nová éra pro čisté, obnovitelné palivo s použitím elektrického podlahového vytápění."